Google Sheets

Google Sheets 1.1.5

Twórz i edytuj arkusze kalkulacyjne Google

Google Sheets to aplikacja pozwalająca na podgląd i edycję arkuszy kalkulacyjnych na urządzeniach mobilnych. Teraz jest to oddzielna aplikacja względem Google Drive, choć mocno zintegrowana z chmurą Google’a. Pozwala na łatwy dostęp do arkuszy tam przechowywanych.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Szybki dostęp do arkuszy Google
  • Wsparcie dla pracy grupowej
  • Auto-zapis
  • Tryb offline
  • Dobre wsparcie dla tabletów

Wady

  • Brak wszystkich funkcji
  • Brak wsparcia dla arkuszy Excela
  • Niezbyt wygodny na telefonie

Niezły
6

Google Sheets to aplikacja pozwalająca na podgląd i edycję arkuszy kalkulacyjnych na urządzeniach mobilnych. Teraz jest to oddzielna aplikacja względem Google Drive, choć mocno zintegrowana z chmurą Google’a. Pozwala na łatwy dostęp do arkuszy tam przechowywanych.

Na co pozwala Google Sheets?

Google Sheets pozwala tworzyć i edytować arkusze kalkulacyjne na telefonie lub tablecie. Aplikacja synchronizuje się z Google Drive, dzięki czemu można otwierać dokumenty, nad którymi pracujemy na zupełnie innym urządzeniu.

Jedną z kluczowych zalet Google Sheets jest możliwość współpracy nad arkuszami. Możemy w czasie rzeczywistym edytować arkusze wraz z innymi osobami. Cały proces jest bardzo płynny, to rozwiązanie idealne do pracy zdalnej.

Ponadto aplikacja wspiera przeglądanie i edycję w trybie offline. Możemy więc pracować nawet wtedy, gdy nie mamy połączenia z internetem. Google Sheets wspiera też auto-zapis. Nie musimy się więc martwić o utracenie naszego dokumentu.

Aplikacja posiada wszystkie podstawowe funkcje, jakich można oczekiwać od aplikacji typu arkusz kalkulacyjny. Możemy edytować i formatować komórki, korzystać z formuł oraz sortować dane, a także łączyć komórki i wiesze.

Jednak Google Sheets nie pozwalają zrobić wszystkiego. Wiele rzeczy będzie brakowało bardziej zaawansowanym użytkownikom. Aplikacja nie wspiera w pełni wszystkich funkcji oraz tabel przestawnych, brakuje opcji wyszukiwania, brakuje opcji wstawiania notatek.

Ponadto Google Sheets nie obsługują w pełni plików XLS, czyli plików utworzonych przez Microsoft Excel. Jeśli szukacie sposobu na edycję takich dokumentów na urządzeniach mobilnych należy skorzystać z innych aplikacji. Należącego do Google’a QuickOffice albo Microsoft Office Mobile, czy WPS Office.

Jak pracować w Google Sheets?

Google Sheets posiada prosty interfejs, po którym łatwo się poruszać. Wysuwane menu pozwala na szybki dostęp do dokumentów z Google Drive. Elementy oznaczone gwiazdką są przechowywane w pamięci urządzenia. Można przeglądać foldery i arkusze w formie listy lub widoku siatki. Dzięki miniaturkom łatwo je rozpoznamy.

Po otworzeniu arkusza funkcje edycji są wyświetlone w panelu powyżej dokumentu. W telefonie dojście do opcji edycji jest nieco trudniejsze, ponieważ trzeba je przesuwać. Na tablecie interfejs sprawdza się lepiej i zapewnia wygodny sposób na formatowanie dokumentów.

Arkusz dla fanów Google'a

Jeśli korzystacie tylko z arkuszy Google’a i potrzebujecie podstawowych narzędzi, to aplikacja sprawdzi się bardzo dobrze. Jednak w przypadku bardziej kompleksowych rozwiązań polecamy inne programy na urządzenia mobilne.

Google Sheets

Download

Google Sheets 1.1.5

Opinie użytkowników o Google Sheets